Vyhľadávanie
Všetko, čo by ste mali vedieť o sadrovom potere (alfa sadre)
Dátum publikovania
Sdílení

Sadrový poter je moderným materiálom na báze síranu vápenatého, ktorý sa tiež označuje ako alfa sádra. Ide o materiál na realizáciu vyrovnávacích podkladových poterov v interiéroch a na vytváranie plávajúcich a pripojených poterov určených na položenie podlahovej krytiny.

Použitie sadrového poteru

Sadrový poter je ideálny najmä ako podkladová vrstva vo vnútorných priestoroch, či už sa jedná o rodinné domy, byty alebo kancelárske budovy. Potery z alfa sadry majú výborné samonivelačné vlastnosti aj skvelé rozlivové vlastnosti, nemusíte sa ich báť použiť ani v kombinácii s podlahovým kúrením, ba naopak. Alfa sadra zaistí dokonalé obtekanie rúrok podlahového kúrenia a tepelnú akumuláciu podlahovej plochy. Vytvára dokonalý vodorovný povrch bez tvorby povlaku, ktorý je nutné po vyschnutí a vytvrdnutí vždy vybrúsiť, ako je to bežné pri anhydritových podlahách. Navyše sa z týchto podláh neuvoľňujú žiadne škodlivé látky a pH podlahy je blízkej ľudskej pokožke.

realizácia sadrového poteru

 

Ako sa vyrába alfa sadra.

Sadrový poter je moderným poterovým materiálom na realizáciu podlahových vrstiev. Ide o poter na báze hemihydrátu síranu vápenatého. Spojivo je získavané zo syntetického sadrovca. Z tohto produktu sa počas ďalších procesov získava alfa sadra, ktorá je základom spojiva na výrobu liatej podlahy. Pridaním ďalších chemických komponentov ovplyvňujúcich rýchlosť tuhnutia a množstvo pridanej vody sa získa spojivo, ktoré dodáva liatej zmesi patričné vlastnosti.

Jediný výrobca 100% alfa sadry v Českej republike

Sme jediný výrobca 100% alfa sadry  v Českej republike. Zakúpením nášho samonivelačného sadrového poteru Profimix na báze alfa sadry získate podlahu s dokonalým povrchom, výbornou tepelnou akumuláciou a teplotnou zotrvačnosťou.

Odporúčame

Vyhľadajte najbližšieho regionálneho manažéra na 3 kliky!

Regionálni manažéri KM Beta pôsobia po celej Slovenskej republike. Vyhľadajte toho najbližšieho k vám.

    Kalkulačky materiálu

    Využite naše kalkulačky materiálu prostredníctvom ktorých si jednoducho spočítate spotrebu daného materiálu.
    Spočítať