Vyhľadávanie
Stavba v pasívnom štandarde zo Sendwixu
Miesto
Sdílení

Majiteľ tejto stavby v južných Čechách je projektant aj realizátor stavieb. Hneď od začiatku mal jasnú predstavu o svojom bývaní – chcel stavbu v pasívnom štandarde, aby bola čo najviac funkčná a slúžila k jeho plnej spokojnosti.

Keď sa prejdete po ulici, s najväčšou pravdepodobnosťou pasívny dom od bežného nerozoznáte. Zásadným rozdielom je, že od bežných novostavieb môžete ušetriť až 80% nákladov na vykurovanie. Celkovo je komfort bývania v pasívnom dome s klasickou novostavbou len ťažko porovnateľný.

Základom pasívneho domu je kvalitný návrh a umiestnenie na pozemku, ktoré využíva vhodnú orientáciu k svetovým stranám. Takýto dom ale nestačí len dobre vymyslieť, veľmi dôležitý je aj proces jeho realizácie. Aby dom dodržal všetky technické požiadavky, ktoré sú na pasívny štandard kladené, a spotrebovával minimum energie, je nevyhnutné vybrať vhodné murivo.

Výber konštrukčného systému pre svoju stavbu dôkladne zvážil aj majiteľ. Základ pasívnych domov totiž spočíva vo vynikajúcich tepelnotechnických parametroch a eliminácii tepelných mostov, preto sa rozhodol pre murovací systém Sendwix, s ktorým je možné tieto parametre bez problémov dosiahnuť.

Tepelnotechnické kritériá sú pre pasívne domy prvoradé, pretože sa minimalizujú vstupy primárnej energie. Bloky Sendwix vďaka svojej vysokej hmotnosti majú oproti odľahčeným jednovrstvovým konštrukciám jedinečnú schopnosť tepelnej akumulácie. Tá umožňuje pohodlne preklenúť teplotné výkyvy medzi dňom a nocou bez nutnosti zapnutia vykurovacej sústavy. A výrazný tepelný komfort si majiteľ stavby dopraje nielen v zime, ale aj v letných mesiacoch, kedy sa vďaka tejto vlastnosti muriva dom neprehrieva.

Použité materiály

Vyhľadajte najbližšieho regionálneho manažéra na 3 kliky!

Regionálni manažéri KM Beta pôsobia po celej Slovenskej republike. Vyhľadajte toho najbližšieho k vám.

    Kalkulačky materiálu

    Využite naše kalkulačky materiálu prostredníctvom ktorých si jednoducho spočítate spotrebu daného materiálu.
    Spočítať