Vyhľadávanie
Minimalistický dom zo Sendwixu a strechou Beta
Sdílení

Striedmy, jednoduchý, premyslený, tak by sme mohli charakterizovať rodinný dom, ktorý sa nachádza v juhočeskej obci Chelčice. Obdĺžnikový murovaný dom so symetrickou sedlovou strechou skvele zapadá do existujúcej zástavby aj do okolitej voľnej krajiny a je postavený v pasívnom štandarde.

Kvalitná a bezchybná neprievzdušnosť (vzduchotesnosť) obálky budovy by mala byť základom každého domu, avšak pri pasívnych domoch je dokonalá vzduchotesnosť absolútne nevyhnutná. Netesnosti v obvodových konštrukciách totiž spôsobujú tepelné straty, ktoré vám „vyvetrajú“ nielen dom, ale pri dnešných cenách energií bohužiaľ aj vašu peňaženku.

Keďže chceli investori zamedziť zbytočným tepelným stratám, rozhodli sa preto pre náš murovací systém Sendwix. Ten má vďaka veľkej tepelnej kapacite a objemovej hmotnosti materiálu schopnosť akumulovať teplo a dlhodobo udržovať požadovanú stabilnú teplotu vnútorného prostredia ako v zimne, tak aj v lete. Čo v reáli znamená veľkú úsporu energií. V zime menej prekúrite a naopak v lete sa dom neprehrieva a vy nemusíte hneď zapínať klimatizáciu, pretože v dome je príjemne aj vo veľkých horúčavách.

Na stavbu obvodových stien tohto domu boli okrem iného použité tehly hrúbky 175 mm a 240 mm, ich použitím sa dosiahlo navýšenie vnútorného priestoru, výsledkom je teda viac úžitkovej podlahovej plochy pri zachovaní všetkých vlastností, ktoré od pasívneho domu očakávate.

Na strechu tohto minimalisticky riešeného rodinného domu si u nás majitelia rovno vybrali strešnú krytinu Beta Elegant v čiernom prevedení, ktorá celú stavbu vkusne dopĺňa, ale je aj odolná a funkčná. Všetko pre svoju hrubú stavbu tu našli u nás, pod jednou strechou.

Vyhľadajte najbližšieho regionálneho manažéra na 3 kliky!

Regionálni manažéri KM Beta pôsobia po celej Slovenskej republike. Vyhľadajte toho najbližšieho k vám.

    Kalkulačky materiálu

    Využite naše kalkulačky materiálu prostredníctvom ktorých si jednoducho spočítate spotrebu daného materiálu.

    Spočítať