Vyhľadávanie
Bezpečné ukotvenie fotovoltaiky s Betou
Tagy
Elegant višňová
Sdílení

S narastajúcimi cenami elektrickej energie je fotovoltaika riešením ako znížiť prevádzkové náklady na domácnosť a výrazne ušetriť. Montáž je možné vykonať na takmer každej sedlovej streche. Aj túto skutočnosť pri rekonštrukcii strechy využili majitelia tejto stavby.

Existuje niekoľko spôsobov, ako upevniť solárne panely, veľmi často sa na inštaláciu používa systém uchytávacích hákov. Po vybratí jednotlivých škridiel sa háky na krovy alebo trámy pripevnia pomocou skrutiek. Následne sa potom vrátia škridly na miesto a na háky sa nasadí nosná konštrukcia pre panely. Pri takomto spôsobe ukotvenia ale často dochádza k nadvihovaniu držiakov a následne musíte riešiť problém, ktorého sa hrozí každý majiteľ strechy, a tým je zatekanie.

S pevným a bezpečným upevnením fotovoltaiky aj fototermiky na strechu vám pomôžu naše kolektorové škridly. Majú v sebe už od výroby integrované skrutky určené na ukotvenie držiakov panelov bez nutnosti ich zaťahovania pod škridlu. Držiaky sa tak pripevnia priamo na plochu škridiel a do nich sa následne kotvia samotné panely či kolektory. Nehrozí tak nadvihovanie držiakov a tým pádom ani zatekanie.

Pre privedenie elektrických káblov k fotovoltaickým panelom potom v našej ponuke nájdete špeciálne vyvinuté škridly káblových prestupov, ktorými sú káble pretiahnuté a utesnené. Vďaka použitiu celobetónových prvkov predĺžite životnosť svojej strechy a môžete si ako majitelia tejto strechy predĺžiť aj leto, pretože na výhrev bazéna použite vlastnú energiu.

Vplyv vlastnej solárnej elektrárne spoznáte na vyúčtovaní za elektrinu, kedy v ročnom súhrne budete platiť výrazne menej, než keby ste nakupovali energiu iba z distribučnej siete. Investícia do nej sa vám oplatí, rovnako ako investícia do kvalitnej strešnej krytiny.

Rozpočet

Střešní materiál
Cena
145 542,00 €
Cena
145 542,00 €

Vyhľadajte najbližšieho regionálneho manažéra na 3 kliky!

Regionálni manažéri KM Beta pôsobia po celej Slovenskej republike. Vyhľadajte toho najbližšieho k vám.

    Kalkulačky materiálu

    Využite naše kalkulačky materiálu prostredníctvom ktorých si jednoducho spočítate spotrebu daného materiálu.
    Spočítať