Vyhľadávanie
Čo potrebujem a za koľko? Cenu materiálu na hrubú stavbu si spočítate za päť minút
Dátum publikovania
Sdílení

Zabudnite na vzorce, kalkulačku, papier a ceruzku. Vďaka webovej aplikácii si teraz u nás môžete cenu materiálu pre hrubú stavbu spočítať komfortne. A to aj bez projektu. Stačí mať predstavu o tom, akú dispozíciu, plochu a tvar bude váš domov mať. Výsledky pritom zahŕňajú nielen murovacie bloky a strešné škridly, ale aj preklady, malty, lepidlá alebo doplnky.

V KM Beta vyrábame materiál na komplexnú hrubú stavbu. Od murovacích blokov Sendwix a Profiblok cez maltové zmesi Profimix a stropné systémy až po betónovú strešnú krytinu Beta, Hodonka a Rota.

„Našou ambíciou je byť partnerom stavebníkov, uľahčiť im cestu k bývaniu. Už mnoho rokov je u nás samozrejmosťou spracovanie cenovej kalkulácie na základe projektovej dokumentácie. Teraz pridávame možnosť získať predstavu o nákladoch na materiál aj tým, ktorí tak ďaleko ešte nie sú. Nová aplikácia na našom webe po zadaní základných údajov ponúkne predstavu o cene,“ popisuje novú bezplatnú službu výkonný riaditeľ KM Beta Ing. Marek Žídek.

Aplikácia vsádza na užívateľskú prívetivosť v podobe členenia do niekoľkých krokov a použitie prehľadnej grafiky. Vďaka tomu je vhodná aj pre tých, ktorí sa neorientujú v odborných termínoch. Zahŕňa aktuálne ceny vrátane zliav a ponúka ľahký výber medzi jednotlivými materiálmi.

„Cieľom je, aby aj takto jednoduchá cesta skončila kalkuláciou, ktorá je blízko k realite. Preto napríklad pri murovacích blokoch aplikácia automaticky pridáva zakladaciu maltu a lepidlá, pri strechách potom všetky potrebné prvky,“ popisuje princípy služby Marek Žídek s tým, že práve  pri laických výpočtoch striech často dochádza k veľkému skresleniu. „Nestačí brať do úvahy len cenu za štvorcový meter. Do výsledku výrazne hovoria aj hrebenáče, protisnehové a vetracie škridly a podobne,“ dodáva.

Ako to vyzerá v praxi?

kalkulačka_materialu

Všetko začína tu. Vyberiete si materiál. Napríklad pri strešných škridlách po voľbe niektorého typu ponúkne aplikácia prehľad farebných prevedení a dostupné povrchové úpravy. Nasleduje zadanie zodpovedajúceho typu a tvaru strechy vrátane rozmerov. Každý krok je sprevádzaný grafikou, ktorá uľahčuje výber. Potom sa objaví prehľad s ponukou doplnkov – napríklad nášľapné škridly na prístup ku komínu alebo odvetrávacie škridly. Po odoslaní žiadosti sa v aplikácii objaví súpis všetkých položiek s uvedením ich ceny. Do konečného súčtu sú potom započítané aj zaujímavé zľavy. V ďalšom kroku môžete kontaktovať nášho regionálneho manažéra, ktorý poradí, kde je materiál skladom.

V prípade murovacích systémov je postup veľmi podobný. Vyberiete materiál, hrúbku steny a postupujete na definíciu jednotlivých stien. Do každej z nich môžete podľa potreby pridať stavebné otvory pre okná a dvere. Po zadaní všetkých stien a priečok je k dispozícii súpis materiálu, vrátane prekladov a maltových zmesí

.
Už máte projekt? Existuje aj ďalšia cesta


Na našich stránkach nájdete aj druhú možnosť, ako získať prehľad o množstve materiálu a jeho cene. Navyše ide o úplne presné údaje – výpočtové oddelenie totiž všetko spracuje na základe projektu. Vyberiete požadovaný murovací materiál, keramický stropný systém alebo strešnú krytinu a nahráte požadované podklady – pôdorysy, výkres stropu a krovov, podhľady, rezy a podobne. „Riešenie máme aj pre prípad, že tieto dokumenty nemáte v elektronickej podobe. Namiesto nich je možné zaslať aj výkaz výmer,“ uzatvára Marek Žídek s tým, že všetky kalkulácie sú bezplatné a nezáväzné.

Odporúčame

Vyhľadajte najbližšieho regionálneho manažéra na 3 kliky!

Regionálni manažéri KM Beta pôsobia po celej Slovenskej republike. Vyhľadajte toho najbližšieho k vám.

    Kalkulačky materiálu

    Využite naše kalkulačky materiálu prostredníctvom ktorých si jednoducho spočítate spotrebu daného materiálu.

    Spočítať