Vyhľadávanie
Ako sa zbaviť machu na streche? Riešením je Beta Prima
Dátum publikovania
Dátum aktualizácie
Tagy
Prvá stavebná pomoc
Sdílení

Strecha situovaná na severnú stranu s menším sklonom, kde voda odteká pomalšie. K tomu blízko potok alebo les. To môže byť predzvesť výskytu machu a lišajníkov. Objaví sa nezávisle od typu strešnej krytiny, či už sa jedná o skladanú, plechovú alebo šindľovú. Ako odstrániť mach zo strechy? Našťastie existujú osvedčené návody, ako mach na streche zlikvidovať. Keď sa pustíte do obnovy, môžete strechu rovno zmodernizovať použitím krytiny v povrchovej úprave, ktorá je voči machom a lišajníkom odolná.

Čistenie strechy od machu: krok po kroku

Likvidáciu machu na streche mnohí mylne vykonávajú len chémiou. Najľahšou cestou. Lenže aplikáciou tradičného roztoku z modrej skalice alebo iného postreku to naozaj nestačí. Na prvý pohľad mach a lišajníky zahubia, zvyšky však naďalej na streche zostanú. Kde teda začať? Akú zvoliť efektívnu cestu ako zničiť mach na streche? Hrubé nečistoty na streche odstráňte mechanicky. Na to sa vám bude hodiť vysokotlakový čistič s rotačnou tryskou, ktorá odstráni nečistoty v styčných plochách krytiny, ktoré sú zle prístupné. Potom sa aplikuje postrek. Ideálne je všetko ukončiť opláchnutím krytiny.

Po odstránení machu na streche môžete pristúpiť k renovácii krytiny akrylátovou farbou. Farba sa zriedi s vodou a spracuje s miešadlom. Nanáša sa plochým štetcom, prípadne striekacou pištoľou. Postupuje sa v niekoľkých pásoch od hrebenáča k odkvapom.

Rekonštrukcia strechy? Jednoduchšie riešenie

„Technológie, materiály aj postupy sa vyvíjajú s cieľom zlepšiť funkčnosť a životnosť. Je dobré porozmýšľať, či aj strechu v tomto smere posunúť ďalej,“ hovorí technológ KM Beta Ing. Jakub Hemza. Hovorí o povrchovej úprave Prima, ponúkanej pri strešnej krytine Beta. Vďaka svojmu hladkému a odolnému prevedeniu predstavuje riešenie ako machom a lišajníkom významne predchádzať. Ideálne je strešnú krytinu navyše kombinovať s medenými prvkami – najmä hrebeňovými a úžľabnými pásmi, ktoré dokážu účinne zlikvidovať mach na streche.

Vzhľadom k aktuálnej cene za čistenie a nový náter, ktorá sa môže pohybovať okolo 16€ za meter štvorcový, môže byť strešná krytina Beta v povrchovej úprave Prima zaujímavým variantom. Pokiaľ chcete vedieť na koľko by vás táto rekonštrukcia vyšla, môžete využiť našu Kalkulačku materiálu, kde predstavu o nákladoch zistíte do 5 minút. Stačí iba zadať rozmery, typ strechy a objaví sa vám prehľad produktov.

Ak budete potrebovať s niečím poradiť, neváhajte využiť našu sieť obchodných zástupcov.  Náš zástupca vám rád pomôže aj priamo u Vás  doma.

Začítajte sa do niektorého z našich predchádzajúcich článkov:

Odporúčame

Vyhľadajte najbližšieho regionálneho manažéra na 3 kliky!

Regionálni manažéri KM Beta pôsobia po celej Slovenskej republike. Vyhľadajte toho najbližšieho k vám.

    Kalkulačky materiálu

    Využite naše kalkulačky materiálu prostredníctvom ktorých si jednoducho spočítate spotrebu daného materiálu.

    Spočítať